Fly Borajet Sözleşme

FLYBORAJET AVANTAJ KARTI PROGRAMI ÜYELİK SÖZLEŞMESİ

 

1. Sözleşmenin Konusu ve İçeriği

Bu sözleşme “Fly Borajet Avantaj Kartı Programı” özelliklerini ve üyelik koşullarını içerir.

Fly Borajet Avantaj Kartı Programı, Borajet Taşımacılık A.Ş. tarafından yürütülen, Borajet iç hat ve dış hat tarifeli uçuşları ile uçarak ödül mil kazandıran ve yine Borajet iç hat ve dış hat tarifeli uçuşlarında ödül mil harcama sistemine dayalı ücretsiz bir sadakat programıdır.

2. Sözleşmenin Tarafları

Üyelerine uçuş ile mil kazandırılmasını sağlayan Fly Borajet Avantaj Kartı Programının işleticisi ve her tür hakkının sahibi Borajet Taşımacılık A.Ş. olup, bundan sonra “Borajet” olarak anılacaktır.

Fly Borajet Avantaj Kartı Programının gerekli koşullarını sağlayarak iş bu sözleşmeyi kabul eden kişi “Üye” olarak anılacaktır.

3. Tanımlar :

Fly Borajet Avantaj Kartı Programı” işbu sözleşmede tanımlanan ve Borajet tarafından işletilen sadakat programını ifade eder.

Mil” Fly Borajet Avantaj Kartı Programı üyelerinin uçuşlarından kazandıkları ödül puanları ifade eder.

Promosyon Sınıf” Borajet web sayfasında ve Borajet elektronik biletinde yer alan Borajet genel kurallarında tanımlanmış olan ve en düşük ücret grubundaki rezervasyon sınıflarını ifade eder.

Esnek Sınıf” Borajet web sayfasında ve Borajet elektronik biletinde yer alan Borajet genel kurallarında tanımlanmış olan, orta ve yüksek seviye ücret grubundaki rezervasyon sınıflarını ifade eder.

“Ödül Bilet ” mil karşılığında düzenlenen bilettir.

“Charter Uçuş” Seyahat acenteleri tarafından uçak kiralayarak düzenlenen ve tarifeli olmayan seferlerdir.

“Baz Ücret “ Vergi, akaryakıt harcı, sigorta primi ve hizmet bedeli gibi ek ücret bileşenlerini içermeyen kök ücret seviyesidir.

“No Show” Üyenin rezervasyon yaptırarak bilet düzenlettiği uçuşa her ne sebeple olursa olsun müracaat saatinde başvurmaması ya da uçuş için gerekli belgeleri ibraz edememesi durumudur.

“Round trip” Hem gidiş hem de dönüş yolculuklarını içeren seyahattir.

Ek Hizmetler” Borajet tarafından satışa sunulan, ancak uçuş bileti haricindeki tüm hizmetleri kapsayan koltuk seçimi, fazla bagaj taşıma hakkı, vb. hizmetlerdir.

“Codeshare Uçuşları” Havayolları’nın kendi yolcularının yanında, biletlerini başka havayollarından satın alan yolcuları da taşıdıkları iş birliği anlaşmasıdır.

4. Üyelik Koşulları

4.1. Fly Borajet Avantaj Kartı Programı 12 yaş ve üzeri gerçek ve tüzel kişilere, grup ve derneklere açıktır. Tüzel kişilerin, şirketlerin, grup ve derneklerin üyelik talepleri Borajet’in onayına ve taraflar arasında imzalanacak ek protokole tabidir.

4.2. Program üyeliği üçüncü şahıslara aktarılamaz veya devredilemez.

5. Üyelik Başlangıcı:

5.1. Fly Borajet Avantaj Kartı Programına üye olmak isteyen kişiler Borajet’in web (www.borajet.com.tr) sitesinde yer alan Fly Borajet Üyelik Formunu doldurarak online olarak veya Borajet çağrı merkezini arayarak üyeliklerini gerçekleştirirler. Üyeler online veya telefonla başvuruyu tamamlamalarıyla, ıslak imza aranmaksızın, Fly Borajet Avantaj Kartı Programı Üyelik Sözleşmesinde yer alan kuralları anlamış ve kabul etmiş olurlar. Bunun yanında yolcularımız uçuş esnasında uçak içinde dağıtılan üyelik formunu doldurarak da üyeliklerini başlatabilirler.

5.2. Borajet web sitesinde yer alan Fly Borajet Üyelik Formundaki bilgiler tamamlandıktan sonra online olarak üyelik aktivasyonlarını; e-mail adreslerine gelecek olan aktivasyon linkini tıklayarak gerçekleştirirler. Aktivasyon işlemi tamamlandıktan sonra üyenin kayıtlı Fly Borajet cep telefonuna SMS olarak üyelik şifresi gönderilir.

5.3. Borajet her başvuruyu kabul etmek zorunda olmayıp, sebep göstermeksizin üyelik taleplerini reddedebilir. Üye, Borajet’in böyle bir hakka sahip olduğunu kabul eder.

5.4. Borajet iş geliştirme amacıyla üyelik kayıt bilgilerini (kredi kartı bilgileri hariç ) kullanabilecek olup, Üye kişisel bilgilerinin kullanılmasını şimdiden kabul eder.

5.5. Borajet, tüm uçuşlara ilişkin bildirimleri, promosyon, reklam ve duyuruları Üye tarafından paylaşılmış olan iletişim bilgileri vasıtasıyla Üye’ye iletebilir. Üye ayrıca, Borajet ve Fly Borajet Programı’na dahil olan iş ortaklıkları tarafından promosyonların duyurulması, yeni hat açılışları vb. konularda Borajet ile paylaşmış olduğu iletişim bilgilerinin, Borajet ve Fly Borajet Programı’na dahil olan iş ortaklıkları tarafından kullanılarak kendisi ile iletişime geçilmesine şimdiden muvafakat eder.

5.6 Üye Borajet'e vermiş olduğu ve vereceği her türlü iletişim bilgisinin (cep telefonu, faks, e-posta adresi, posta adresi ve sosyal medya hesaplarımın bilgisi vb.) tarafına gönderilecek olan indirimli bilet, promosyon, kampanya, tanıtım, pazarlama, doğum günü kutlama, özel günler kutlamaları, resmi ve dini bayram kutlamaları konularında, bilgilendirme, reklam ya da tanıtım yapılması amacıyla, 6563 Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi  Hakkında Kanun kapsamında kullanılmasına ve söz konusu elektronik iletilerin tarafına gönderilmesine onay verdiğini kabul eder.

6. Başvuruların Bireyselliği:

6.1. Birden çok kişinin ortak başvuru yapması ya da aynı kişinin birden fazla başvuruda bulunmasına izin verilmez.

6.2. Bir kişinin birden fazla kayıt yaptırması ve birden fazla aktif hesabı bulunduğunun tespit edilmesi durumunda, ilk üyelik esas kabul edilerek kazandıkları toplam millerin Borajet tarafından nihai hesaba aktarılması veya iptal edilmesi konusunda takdir yetkisi tamamen Borajet’e aittir.

7.Başvuru Onayı: Fly Borajet Programı Üyeliği; Üyelik Formunu dolduran kişiye cep telefonu veya elektronik posta ile şifresinin ulaşması ve kişinin bu şifreyi kullanarak Borajet web sayfası içinde yer alan Fly Borajet sayfasından üye girişi yapması ile aktif olur.

8. Üye Numarası: Fly Borajet Programı üyeliği kişiye özeldir ve kampanya indirimleri üye numarasına tanımlıdır.

9. Puan Kazanımı: Mil Kazanımı

9.1. Fly Borajet üyeliğinin aktif olmasından sonra, Üyeler Borajet iç hat ve dış hat tarifeli seferlerinde gerçekleşen uçuşlardan mil kazanırlar.

Miller biletlerin ait olduğu fiyat kategorileri  üzerinden hesaplanmak üzere aşağıdaki şekilde belirlenir:

image003.png

 

9.2. Üyenin mil hesabına işlenen puan miktarları, mil kazanımına esas program etkinliğinin gerçekleştirildiği dönemdeki program şartlarına göre değişiklik arz edebilir. Bu koşullar üzerinde tasarruf yetkisi Borajet’e ait olup, mil kazanım ve kullanım koşulları Borajet tarafından her zaman değiştirilebilir.

9.3. Fly Borajet Üyeleri puan durumlarını www.borajet.com.tr web sitesinde yer alan Fly Borajet Üye Sayfalarından üye girişi yaparak ya da Borajet çağrı merkezini arayarak öğrenebilirler.

9.4. Borajet, Fly Borajet Programı çerçevesinde sunacağı avantajların devamlı suretle yürürlükte olacağını, işbu metin ile belirlenen miktarın her zaman aynı mile karşılık geleceğini ve Üyenin avantajı mutlaka talep ettiği uçuşta kullanacağı hususlarını garanti etmez.

10. Mil Kazanım Koşulları;

10.1. Üyelik aktive olduktan sonra yapılan her tarifeli uçuştan mil kazanılmaya başlanır.

10.2. Üyeler sadece kendi uçuşlarından mil kazanırlar.

10.3. Üye biletini iade ya da iptal ederse mil kazanımı gerçekleşmez.

10.4. Üyenin ‘’no show’’ olması halinde bilet ücreti yanar ve o biletten kazanmış olduğu miller  hesabından silinir.

10.5. Ödül biletten mil kazanımı gerçekleşmez.

11. Millerin Geçerlilik Süresi:

11.1. Yılın her dönemi boyunca mil kazanılabilir. Miller kazanıldığı tarihi takip eden 2. Takvim yılı sonunda geçerliliğini kaybeder. Örneğin Temmuz 2015’te kazanılan miller 2017 yılının sonunda geçerliliğini yitirir.

11.2. Üyeler Fly Borajet web üyelik sayfasından üye girişi yaparak veya Borajet çağrı merkezini arayarak milleri ile ilgili bilgi alabilirler. Ayrıca, talep edilmesi halinde hesap ekstresi üyelerin sistemde kayıtlı e-mail adreslerine gönderilir.

11.3. Süresi içinde kullanılmayan miller geçerliliğini yitirir ve bu millerin yeniden geçerlilik kazanması söz konusu olamaz.

11.4. Geçerliliğini yitirecek olan puanların geçerliliğini yitirmeden önce mutlaka biletlenmiş olması gerekmektedir, yalnız rezervasyon yapılması yeterli değildir.

11.5. Ödül bilete dönüşmüş olan millerin geçerlilik süresini yitirme tarihinden sonra söz konusu ödül bilette değişiklik veya iade yapılmasına izin verilmez.

12. Mil Satın Alma

12.1. Mil satın alma durumu yalnız ödül bilet almak için geçerlidir.

12.2. Toplam milin bilet fiyatını karşılamadığı durumlarda, bilet fiyatının en az %75'i kadar puan biriktirmiş üyeler, eksik kalan kısmı için 6USD karşılığı 1.000 mil ve katları olarak mil satın alabilirler.

13. Mil Kazandırmayan Hizmetler

Aşağıda sayılan durumlarda mil kazanılamaz.

- Fly Borajet milleri ile alınan ödül biletlerden,

- Ek hizmetlerden,

- Charter uçuşlarından

- Üyelik öncesi gerçekleşen uçuşlardan,

- Ücret ödenmeksizin yapılan uçuşlardan,

- Codeshare uçuşlarından,

Borajet makul bir süre öncesinden bildirmek kaydı ile belli fiyat, ödeme ve/veya yolcu kategorilerini kısmen veya tamamen Fly Borajet Sadakat Programının dışında tutma hakkını saklı tutar.

14. Fly Borajet Hesap Özeti Gönderimi ve Duyurular

14.1. Fly Borajet üyeleri biriktirmiş oldukları mil bakiyelerini www.borajet.com.tr web adresindeki üye sayfalarından takip edebilirler.

14.2. Kampanyalarla ilgili bilgiler ya da Fly Borajet Sadakat Programı ile ilgili tüm bilgiler www.borajet.com.tr web adresinden takip edilebilir veya gerekli hallerde üyelere elektronik posta veya sms ile duyurulur.

14.3. Kampanya ya da Fly Borajet üyelik işlemleri ile ilgili duyuruların üyelere ulaşmaması durumunda Borajet sorumlu tutulamaz.

15. Millerin Hesaba İşlenmesi

15.1. Kazanılan puanların üyelik hesabına otomatik olarak işlenmesi ancak rezervasyon ve biletleme sırasında Fly Borajet üyeliğine ait kayıtlı cep telefonu numarasının Üye tarafından belirtilmesi ile mümkün olur. Bir Üyenin hesabına işlenmiş olan etkinlik başka bir üyenin hesabına işlenemez.

15.2. Herhangi bir sebeple millerin üyelik hesabına kaydedilmemiş olması durumunda üyelik tarihinden önce olmamak kaydıyla, Üye, milin kazandırılması gereken uçuşa ait yeterli belgenin(bilet kuponu ve biniş kartı ) Borajet’e iletilmesi halinde geriye dönük son 12 ay dikkate alınarak eksik olan uçuşlardan kazanılan miller,www.borajet.com.tr web sayfasından üye girişi yapılarak ya da Borajet Çağrı Merkezinden ilgili uçuş bilgileri verilerek işlenebilir. Mil  kazanımıyla ilgili geriye dönük talepler, uçuşun, hizmetin ve sair mil kazanımına esas olan faaliyetin/program etkinliğinin gerçekleşmesini müteakip, 12 ay içinde yapılmadığı takdirde, Üyenin Puanların işlenmesini talep hakkı düşer.

15.3. Borajet, Üyenin mil bakiyesi ve program katılımı konusundaki itirazların değerlendirilmesi ile mile hak kazanıp kazanmadığını belirleme konusunda tek yetkili olup, milin Üyenin hesabına yanlış bir şekilde kaydedildiği kanaatine varır ise, gerekli her türlü düzeltmeyi yapma hakkını saklı tutar.

15.4. Kazanılan miller işbu program dahilinde belirtilen şekilde harcanabilir, nakde çevrilemez, takasa konu edilemez ve karşılığında nakit eşdeğeri verilemez. Borajet’in mil kullanım koşulları hakkında her türlü tasarruf hakkı saklıdır.

16. Mil Kullanımı ve Harcanması:

16.1. Fly Borajet Üyeleri, kazandıkları miller ile Borajet’in belirlemiş olduğu kontenjan sınırı ile ve uçuşta yer olması kaydı ile Borajet’in tarifeli seferlerinde ödül bilet alma hakkına sahiptirler.

16.2. Kazanılan miller sadece bilet satın alımında ve mil ile satın almış oldukları ödül bilete ait ek hizmet satın alımında kullanılabilir. Mil ile satın alınmış bir bilete daha sonradan mil ile ya da para ile ek hizmet eklenebilir. Ancak Para ile satın alınmış bir bilete mil ile ek hizmet eklenemez.

16.3. Kazanılan miller hiçbir suretle Üyenin bu miller karşılığı olarak Borajet’ten bir bedel veya ücret talep edebileceği anlamını taşımaz.

16.4. Üye, Borajet web sayfasından (www.borajet.com.tr) ya da Borajet çağrı merkezini arayarak, ödül millerini hangi uçuşta kullanmak istediğini ilgili rezervasyon ve biletleme aşamalarında açık bir şekilde belirtmelidir.

16.5. Üyenin www.borajet.com.trinternet adresinden işlemlerini gerçekleştirirken kullanacağı, kullanıcı adı ve şifresi, kişiye özel tanımlanmaktadır. Doğru şifre ve kullanıcı adıyla yapılan işlemler üye tarafından yapılmış verilen onaylar üye tarafından verilmiş sayılır ve Fly Borajet bilgilerinin korunması ve saklanması üyenin sorumluluğu altındadır.

16.6. Toplam mil miktarının ,hizmet bedeli dahil toplam bilet fiyatını karşılamaya yeterli olması gereklidir. Aksi halde ödül bilet satın alınamaz. Mil miktarının eksik kalan kısmının para ile ödenmesi mümkün değildir, sadece üyenin bakiyesindeki mil miktarının toplam bilet tutarının en az %75’ini karşılaması durumunda işbu sözleşmenin 12. Maddesinde belirtildiği şekilde mil satın almak mümkün olabilir.

16.7. Miller kazanıldığı tarih sırası önceliğine göre harcanır.

16.8. Üye ödül bileti başka bir kimse adına kestirmek suretiyle hediye edebilir.

16.9. Miller sadece Borajet web sitesinden yapılan bilet ve hizmet satın alımlarında kullanılabilir. Üye, istediği uçuş veya hizmet ile ilgili rezervasyonu, bu rezervasyonun hangi niteliği taşıdığını açık bir şekilde belirtmeden yapmışsa, Borajet puan kullanımını reddedebilir.

16.10. Borajet, Üyelerinin Fly Borajet Programından kazandıkları Ödül biletlere ilişkin, vergi, harçlar ve sair ekstra ücretlerden sorumlu değildir. Ödül Bilete hak kazanan Üye bilete ilişkin vergi ve hizmet bedellerini ödemekle yükümlüdür. Fly Borajet programı üzerindeki her tür tasarruf yetkisi münhasıran Borajet’e aittir. Borajet’in bu program kapsamında kendisine tanınan herhangi bir hakkını kullanmaması veya Üyeden Program koşullarından herhangi birine uymasını talep etmemesi veya Program haklarını kullanılmasındaki gecikmeler veya aksine fiili uygulamalar ile Program prensiplerine aykırı dönemsel avantaj uygulamaları ile Üyelere tanınmış dönemsel ek haklar, Borajet’in programdaki tasarruf hakkından veya Üyenin uymakla yükümlü olduğu kurallardan herhangi birine veya tamamına uymasını talep hakkından feragat ettiği veya Üye’ye ek bir hak tanındığı ve bunun emsal teşkil ettiği anlamına gelmeyecektir.

17. Mil Transferi:

17.1. Kazanılmış miller başka bir üyenin hesabına devredilemez..

17.2. Fly Borajet programında kazanılan miller başka bir özel yolcu sadakat programına aktarılamaz, devredilemez ve birleştirilemez.

18. Ödül Bilette Değişiklik Yapma, İptal/iade Hakkı ve Diğer Kısıtlamalar

18.1 Ödül bilette değişiklik ve iptal yapılması aşağıdaki kurallara tabiidir.

18.1.1Borajet Genel Bilet Kural ve Koşullarında belirtilen kurallara benzer bir şekilde (Promosyon, Esnek) ücret grupları için tasnif edilen yüzdesel cezalara karşılık gelen mil kesintisi yapılır ve kesinti yapıldıktan sonra geri kalan mil üyenin hesabında muhafaza edilir.

18.1.2No show olan uçuşlardan mil kazanımı gerçekleşmez.

18.1.3 Round trip düzenlenmiş uçuşta tek yön “No Show” olmuşsa kazanılmış mil iade edilmez, No Show olmamış uçuşta kazanılmış mil muhafaza edilir.

18.2 Promosyon ve Esnek sınıfta düzenlenmiş ödül biletler için mevcutta uygulanan Borajet Genel Bilet Opsiyon Kuralları geçerlidir.

18.3Borajet tek taraflı olarak söz konusu kuralları yeniden düzenleyebilir.

18.4 Mil ile alınan biletler iptal edilemez.

19. Diğer Havayolları ve Kuruluşlar ile İşbirliği ve Ortaklıklar:

19.1Borajet, Fly Borajet Sadakat programına başka havayollarının ve kuruluşların (oteller, araba kiralama şirketleri gibi) dahil edilmesi ve bunlar aracılığı ile puan kazanılması ve harcanması hakkını saklı tutar.

19.2 Üyeler, Borajet’in çeşitli kuruluşlar ile akdedebileceği anlaşmalar tahtında, o kuruluşlar tarafından sağlanan mal satın alımları veya hizmetlerden yararlanmaları durumunda Fly Borajet programı şartlarına tabi olmak koşulu ile puan kazanabilirler. Bu kuruluşların program taahhütlerini yerine getirmemesinden ve sözleşmelerine aykırı davranmalarından Borajet, Üyelere karşı sorumlu olmadığı gibi, bunlar neticesinde doğabilecek zararlardan da Üyelere ya da üçüncü kişilere karşı sorumlu değildir.

19.3Borajet, makul bir süre öncesinden bildirmek koşuluyla, Fly Borajet Programını ve/veya program kapsamındaki Firmalarla yaptığı işbirliğini, hiç bir yükümlülüğü olmaksızın her zaman tamamen veya kısmen değiştirme ya da yürürlükten kaldırma hakkını saklı tutar.

20. Fesih, askıya alınma, program üyeliğinin sona ermesi:

20.1. Fly Borajet üyeleri arzu ettikleri takdirde fly@borajet.com.tr elektronik adresine talepte bulunarak Fly Borajet Sadakat Programı’ndan ayrılabilirler.

20.2. Üyelerin hesabı, kötüye kullanımı, ticari amaçlı kullanımı sebepleriyle incelenmesi için askıya alınabilir. Borajet, kanıtlanmış kötüye kullanım veya ticari amaçlı kullanım durumlarında hesabı silme ve kazanılmış tüm ödülleri ve puanları iptal etme hakkını saklı tutar.

20.3. Borajet aşağıdaki durumların varlığı halinde sözleşmeyi askıya alabilir. Bu hallerin varlığı halinde Borajet, her türlü tazminat ve dava hakkı saklı kalmak kaydıyla, herhangi bir fesih ihbar süresine uymaksızın, sözleşmeyi derhal feshedebilir ve bu durumda üyeye karşı miller ve diğer yükümlülükler için sorumlu olmaz.

- Üyenin Fly Borajet bilgi dökümanlarında belirtilen genel kural ve koşullarına uymaması,

- Üyenin yanlış bilgi vermesi ( uçuş bilgisi ,detayları vb..) veya Fly Borajet programından kurallara ve kanuna aykırı şekilde faydalanılması,

- Üyenin Borajet veya Fly Borajet personeline veya diğer yolcu ve üyelere, direkt yada farklı kanallardan (sosyal medya, telefon, mektup vs.) sözlü veya fiziki olarak sataşması, rahatsız etmesi veya saldırması, uçuş esnasında görevli personelin talimatlarına aykırı davranılması ya da üyenin uçağa ya da uçaktaki yolcu ya da mürettebatın malına zarar veya rahatsızlık vermesi,

- Puanları kötü amaçlı kullanımı.

20.4. Bazı ülkelerde yerel kanunlar, Fly Borajet Programı Genel Kural ve Koşulları üzerinde bazı kısıtlamalar getirebilir. Borajet, bu türden kısıtlamalara uyulmasını sağlamak üzere gerekli önlemleri alma hakkına sahiptir. Üyeler, söz konusu işlemlerden dolayı her ne nam altında olursa olsun Borajet’ten hak, tazminat ve sair taleplerde bulunamaz.

21. Fesih durumlarında millerin geçerliliği:

Üye veya Borajet tarafından üyeliğin iptali durumunda tüm miller ve kazanımlar iptal edilir.

22. Vefat durumu:

Üyenin vefatı halinde veraset ilamı ve mirasçıların dilekçeleri ile başvurular yapılarak mirasçılara programa üye olması koşulu ile puan transferi yapılabilir.

23. Fly Borajet Sadakat Program Kayıtlarının Geçerliliği:

Borajet; kişisel Fly Borajet hesaplarının idaresi, kaydedilen millerin hesaplanması, ödül bilgilerinin hazırlanması, üye performansının değerlendirilmesi, ödüllerin verilmesi ve icrası konusunda tek yetkili olmakla ihtilaf halinde Borajet’in kayıtları ve sms ya da e-postalar gibi Üye uhdesinde bulunan kayıtlar geçerli olacaktır.

24. Uyuşmazlıkların Çözümü

İş bu sözleşmeden doğan tüm uyuşmazlıkların çözümünde Bakırköy Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.

İşbu program koşullarının Borajet tarafından ihlali durumunda sorumluluk, ispat edilmiş ve Mahkeme kararı ile kesinleşmiş maddi zararlar ile sınırlı olup, dolaylı zararlar ile manevi zararlar bakımından BORAJET hiçbir sorumluluk kabul etmez...